PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=875543}

Ciche miejsce: Dzień pierwszy

A Quiet Place: Day One
3 267
chce zobaczyć
Ciche miejsce: Dzień pierwszy
powrót do forum filmu Ciche miejsce: Dzień pierwszy

Obsada totalnie nie pod dzisiejsze "standardy".

Joker_BalLas

Obsada jest bardzo dobra, o co Ci chodzi?

Claudija91

Bardzo...

Claudija91

Obsada to murzynowo.

nnn_nnn

Murzynowo to Ty masz w głowie.

idiotka_3

Nie, na filmie. Wymieniono białych z pierwszej części na prawdziwych władców USA.

Joker_BalLas

Są kolorowi więc w sumie homoseksualnych klikaczy brakuje.

Joker_BalLas

Obsada pasuje, jest jedne z bohaterow czesci 2 wiec fajnie zobaczyc jak to wyglada z ich perspektywy

Damiann17

Co w tym fajnego? Jak wszyscy po prostu okradają sklepy.

nnn_nnn

? To ze jestes rasista i wkladasz wszystkich do jednego worka to juz nie moj problem. Film jeszcze nie wyszedl wiec nie wiem skad wniosek, ze wszyscy okradaja sklepy

Damiann17

A co mogą robić? Zajmować się fizyką kwantową? Mój rasizm polega na czym niby? na przedstawianiu niewygodnych faktów? ;)

nnn_nnn

Tak, glowna aktorka jest czarnoskora wiec kradnie, masz racje.

Damiann17

Ta akurat bohaterka na pewno jest biofizykiem. Wynalazła właśnie lekarstwo na raka.

Damiann17

Will Smith z "Jestem legendą" uratował świat szczepionką. Ten sam aktor w innym filmie napisał na Maku wirusa komputerowego, który zniszczył pojazdy złych obcych. Murzyni juz wielokrotnie ratowali świat. Biały bohater był pilotem-alkoholikiem, ale przynajmniej zabił się w finale, wiec mu wybaczamy.

nnn_nnn

Olimp czy jak to tam lecialo - bialy ratowal prezydenta. Godzina zemsty - bialy gral dobrego, Tyler Rake - bialy gral znowu dobrego. Przeciez jest mnostwo takich filmow. Lupita Nyong’o z Quiet Place 3 nie wynalazla leku, ale za to grala w jednym z lepszych filmow: Zniewolony 12 years a slave. Ja oceniam film na podstawie fabuly, kolorystyki, swiatla, muzyki, scenariusza, charakteryzacji itp, a nie na podstawie koloru aktorow ktorzy tam graja.

Damiann17

Jest kilku 50 letnich białych facetów, którzy wciąż robią filmy. Ostatnie pokolenie białych bohaterów.

Joker_BalLas

Nie powinno się oceniać obsady, dopóki się filmu nie zobaczy. A akurat obsada może się sprawdzić w takim filmie:

Lupita - świetna w horrorze To my, gdzie bardzo dużo grała twarzą
Joseph - zaskoczenie i jeden z lepszych aktorów ostatniego sezonu Stranger Things
Djimon - sprawdza się w przeróżnych gatunkach filmowych, z horrorami też miał do czynienia i będzie to jakaś kontynuacja jego wątku z 2 części QP
Alex - solidna rola w Hereditary i też potrafi twarzą wyrażać strach
Denis - role w AHS i genialna rola wampira w Czystej krwi

Także gadanie wyłącznie o tym, że dobór obsady jest pod jakieś standardy jest totalnie nie na miejscu. 

Xandrine_filmweb

Lupita świetnie wypadła w tym trailerze. Djimon też dobrze gra i do tego już wystąpił w którejś części. Ludzie już z przyzwyczajenia narzekają : P

gortat

No wiem, mnie to serio przeraża, że ludzie w tych komentarzach zamiast dyskutować o filmach, to tylko pomyje wylewają. I że nikt tego z portalu nie usuwa :/

Xandrine_filmweb

przecież "to my" to takie gówno, niesamowite jak mocno można zakrzywiać rzeczywistość, aby stworzyć niby wiarygodną tezę. Zobaczyłem sobie w jakich filmach grała i w którym roku zaczynała się jej kariera i można wysunąć bardzo proste wnioski, ale wiadomo, że powiedzenie, że dostała role za kolor skóry to rasizm, ale branie jej do ról filmowych przez kolor skóry już nim nie jest. O dziwo z was wylewa się rzeczywisty rasizm tak ci wyżej piszą to czysto humorystycznie i jestem na 100% pewien, że nie gonią murzynów z siekierami po ulicach

Joker_BalLas

Dosłownie jest dwóch aktorów czarnoskórych, a ty przeżywasz, jakby wybrali aktora o każdym innym kolorze skóry i pochodzeniu jak w Power Rangers. Morgan Freeman czy Denzel Washington grali w setkach filmów, jakoś to nikomu nie przeszkadzało. Lupita jest równie dobrą aktorką.

Progresywna

Niektórzy są chorzy jak zobaczą kogoś innego niż biały człowiek. Szerzenie nienawiści do ciemnoskórych staje się modne. Zresztą zawsze było.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones